Copyright 2021 - Informacja

Relacja z Ostrowa Wielkopolskiego - DW 2020.10.18

18 października odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie w rejonie ostrowskim.

Tym razem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, którą wraz z konferencją, poprowadził nasz moderator rejonowy ks. Łukasz Skoracki.

Tematem konferencji było: „Znaczenie Eucharystii w kształtowaniu Dojrzałości Chrześcijańskiej”.

Ksiądz krótkim i bardzo prostym przykładem przypomniał, że Eucharystia jest szczytem życia chrześcijańskiego. Tak jak w górach, kiedy już osiągniesz ten szczyt, masz w sobie niesamowitą satysfakcję, pokój w sercu, radość... Natomiast to jest tylko część wędrówki. Z góry trzeba zejść w swoją codzienność, żyć dalej. Wejść w swoje problemy, troski. Jednak inaczej, bo umocnieni Eucharystią.

Jedność z Bogiem uzdalnia nas również do tego, abyśmy umieli Mu oddać siebie, w całości... Z całym naszym bagażem. Dziękujemy za te słowa!

Po Mszy Świętej nastąpiło oficjalne pożegnanie naszej pary diecezjalnej Jagody i Zbyszka Gajewy. Bardzo dziękujemy za Waszą posługę pełną miłości i oddania. Życzymy błogosławieństwa Bożego.

Nową parą diecezjalną, jak już wiemy, zostali Kasia i Piotr Kania. Życzymy Kochani wszelkich potrzebnych łask i światła Ducha Świętego :)

Pomimo to, że ten dzień wyglądał nieco inaczej, to jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się spotkać na wspólnej modlitwie i jako Wspólnota stać się jednym ciałem w Chrystusie :)

                                                                                                                A.A. Reim

Projekt bez tytułu

f t g m