Copyright 2020 - Informacja

Relacja z Ostrowa Wielkopolskiego - DW 2020.10.18

18 października odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie w rejonie ostrowskim.

Tym razem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, którą wraz z konferencją, poprowadził nasz moderator rejonowy ks. Łukasz Skoracki.

Tematem konferencji było: „Znaczenie Eucharystii w kształtowaniu Dojrzałości Chrześcijańskiej”.

Ksiądz krótkim i bardzo prostym przykładem przypomniał, że Eucharystia jest szczytem życia chrześcijańskiego. Tak jak w górach, kiedy już osiągniesz ten szczyt, masz w sobie niesamowitą satysfakcję, pokój w sercu, radość... Natomiast to jest tylko część wędrówki. Z góry trzeba zejść w swoją codzienność, żyć dalej. Wejść w swoje problemy, troski. Jednak inaczej, bo umocnieni Eucharystią.

Jedność z Bogiem uzdalnia nas również do tego, abyśmy umieli Mu oddać siebie, w całości... Z całym naszym bagażem. Dziękujemy za te słowa!

Po Mszy Świętej nastąpiło oficjalne pożegnanie naszej pary diecezjalnej Jagody i Zbyszka Gajewy. Bardzo dziękujemy za Waszą posługę pełną miłości i oddania. Życzymy błogosławieństwa Bożego.

Nową parą diecezjalną, jak już wiemy, zostali Kasia i Piotr Kania. Życzymy Kochani wszelkich potrzebnych łask i światła Ducha Świętego :)

Pomimo to, że ten dzień wyglądał nieco inaczej, to jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się spotkać na wspólnej modlitwie i jako Wspólnota stać się jednym ciałem w Chrystusie :)

                                                                                                                A.A. Reim

Projekt bez tytułu

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu ostrowskiego - październik 2020

Serdecznie zapraszamy kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób Dorosłych na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrów Wlkp. Tematem spotkania jest: "Znaczenie Eucharystii  w Kształtowaniu Dojrzałości Chrześcijańskiej". 

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie Rejonu Ostrów Wlkp. 35460

Spotykamy się 18 października 2020 r. o godz. 15.30  w kościele pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. przy ul. Różanej 26.

 Plan spotkania:

15.15 Zawiązanie Wspólnoty,

15.30 Eucharystia z konferencją


Zapraszamy !!!

Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy DK

Regina i Mariusz Modrzyńscy – Para Rejonowa DK

Marcowy Dzień Wspólnoty RŚ-Ż Ostrów Wlkp

Zapraszamy serdecznie Kapłanów, Wspólnoty Osób Dorosłych, rodziny Domowego Kościoła na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrowskiego.

15 marca 2020r , Kościół Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

DW ostrów marzec

Zapraszamy

Ks.  Daniel Zarębski - moderator rejonowy RŚ-Ż

Regina i Mariusz Modrzyńscy -  para rejonowa DK

Święto Świętej Rodziny

Św.R 2019 plakat

 

Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest Świętem Świętej Rodziny, a jednocześnie patronalnym świętem Domowego Kościoła. Już od wielu lat w naszej kobylińskiej parafii: Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku,  świętujemy ten dzień.

Czytaj więcej: Święto Świętej Rodziny

Spotkanie kręgu rejonowego Rejonu Ostrów Wlkp.

W Ostrowie Wlkp., 21 listopada, odbyło się spotkanie kręgu rejonowego. W trakcie spotkania animatorzy–członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka podzielili się swoim doświadczeniem uczestnictwa w KWC, odpowiedzialnością za posługę omawiając sytuacje w swoich kręgach związane z realizacją zobowiązań. Wspólnie modliliśmy się i dziękowaliśmy Bogu za doświadczenie wspólnoty i za KWC. Na zakończenie krótko przypomniane zostało miejsce KWC w Ruchu Światło-Życie, jej godło i patronowie.
Renia i Mariusz Modrzyńscy

>>> GALERIA <<<

 

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

Dzień wspólnoty, ostatni już w tym roku kalendarzowym, odbył się w minioną niedzielę, 8 grudnia, w Kobylinie w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku.

Na początek zebraliśmy się w klasztornym refektarzu.  Wspólnym śpiewem do Ducha Św. rozpoczęliśmy spotkanie. Powitani zostaliśmy przez naszą parę rejonową Renię i Mariusza Modrzyńskich, którzy w krótkim wstępie, cytując ks. Franciszka Blachnickiego, wprowadzili nas w temat naszego spotkania, a mianowicie: „Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dzieło Miłości”.

Czytaj więcej: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Ostrowskim.

f t g m