Copyright 2021 - Informacja

Wspólnota jest jak powietrze - Kobylin, 14.03.2021

Wspólnota jest jak powietrze

To ogromna radość, że w niedzielę, kiedy Kościół Święty wzywał nas do radości, mogliśmy się spotkać z braćmi i siostrami w wierze. Tym razem rejon ostrowski Dzień Wspólnoty przeżywał w Kobylinie, pod czułym spojrzeniem Maryi, w Jej sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku.

Po serdecznym powitaniu przez Renię i Mariusza, słowie wprowadzenia w aktualny temat, prosiliśmy Ducha Św. o ożywienie nas i naszej wspólnoty oraz o Jego moc.

Następnie wsłuchaliśmy się w konferencję, którą przygotował i wygłosił o. Masseo ofm. Mocno podkreślał fakt, że nie chodzi o bycie „inną”, „jakąś nową” wspólnotą, ale o odnowienie tego co mamy, bo nasza nowość rozpoczęła się i trwa od czasów Chrystusa! Musimy ciągle wracać do źródła, do tego co stanowi podstawę życia chrześcijańskiego. O takim życiu pisze w Dziejach Apostolskich św. Łukasz. A więc musimy pamiętać, abyśmy trwali jednomyślnie na modlitwie, na łamaniu chleba, czyli na Eucharystii, żyli słowem Bożym, codziennie się nim karmili i umieli się dzielić z potrzebującymi tym, co mamy (uczyniliśmy tak, zbierając kolektę podczas Mszy Św. dla osób, które będą tego potrzebowały wyjeżdżając na rekolekcje). Chrześcijaństwo to relacja, moja relacja z Jezusem, i to ona stanowi o jego sednie.

Czytaj więcej: Wspólnota jest jak powietrze - Kobylin, 14.03.2021

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrowskiego 14.03.2021

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie Rejonu Ostrów Wielkopolsk

 

Kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób Dorosłych rejonu ostrowskiego serdecznie zapraszamy na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Plan spotkania:
- Modlitwa
- Konferencja
- Namiot Spotkania
- Eucharystia


Zapraszamy!!!  Do zobaczenia !!!
Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy DK
Regina Mariusz Modrzyńscy

Spotkanie modlitewne Ostrów Wlkp.

W środę 3 lutego br. serdecznie zapraszamy na spotkanie modlitewne. Ze względu na trwającą pandemię, spotkanie odbędzie się w parafii pw. Ducha Świętego na ulicy Różanej w Ostrowie. Rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 19:00, potem wysłuchamy konferencji ks. Łukasza Skorackiego i będziemy adorować Pana Jezusa. Spotkanie zakończymy ok 21:00.

Diakonia Modlitwy rejonu Ostrowskiego.

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrowskiego 06.12.2020

Kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób  Dorosłych rejonu ostrowskiego  serdecznie  zapraszamy na  Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 Pan moim pasterzem nie brak mi niczego. Prowadzi mnie na dwody gdzie mogę odpocząć . 6

Plan spotkania:

14.45 Zawiązanie Wspólnoty,

15.00 Eucharystia

           Adoracja Najświętszego Sakramentu

           Konferencja ks. Moderatora

Zapraszamy !!!

Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy DK

Regina i Mariusz Modrzyńscy – Para Rejonowa DK

Relacja z Ostrowa Wielkopolskiego - DW 2020.10.18

18 października odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie w rejonie ostrowskim.

Tym razem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, którą wraz z konferencją, poprowadził nasz moderator rejonowy ks. Łukasz Skoracki.

Tematem konferencji było: „Znaczenie Eucharystii w kształtowaniu Dojrzałości Chrześcijańskiej”.

Ksiądz krótkim i bardzo prostym przykładem przypomniał, że Eucharystia jest szczytem życia chrześcijańskiego. Tak jak w górach, kiedy już osiągniesz ten szczyt, masz w sobie niesamowitą satysfakcję, pokój w sercu, radość... Natomiast to jest tylko część wędrówki. Z góry trzeba zejść w swoją codzienność, żyć dalej. Wejść w swoje problemy, troski. Jednak inaczej, bo umocnieni Eucharystią.

Jedność z Bogiem uzdalnia nas również do tego, abyśmy umieli Mu oddać siebie, w całości... Z całym naszym bagażem. Dziękujemy za te słowa!

Po Mszy Świętej nastąpiło oficjalne pożegnanie naszej pary diecezjalnej Jagody i Zbyszka Gajewy. Bardzo dziękujemy za Waszą posługę pełną miłości i oddania. Życzymy błogosławieństwa Bożego.

Nową parą diecezjalną, jak już wiemy, zostali Kasia i Piotr Kania. Życzymy Kochani wszelkich potrzebnych łask i światła Ducha Świętego :)

Pomimo to, że ten dzień wyglądał nieco inaczej, to jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się spotkać na wspólnej modlitwie i jako Wspólnota stać się jednym ciałem w Chrystusie :)

                                                                                                                A.A. Reim

Projekt bez tytułu

Homilia. 18.10.2020 Ostrów Wlkp. RDW.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wygłoszonej Homilii na Rejonowym Dniu Wspólnoty dnia 18.10.2020 w Ostrowie Wielkopolskim na naszym kanale YouTube.

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu ostrowskiego - październik 2020

Serdecznie zapraszamy kapłanów, rodziny Domowego Kościoła, Wspólnoty Osób Dorosłych na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Ostrów Wlkp. Tematem spotkania jest: "Znaczenie Eucharystii  w Kształtowaniu Dojrzałości Chrześcijańskiej". 

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie Rejonu Ostrów Wlkp. 35460

Spotykamy się 18 października 2020 r. o godz. 15.30  w kościele pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. przy ul. Różanej 26.

 Plan spotkania:

15.15 Zawiązanie Wspólnoty,

15.30 Eucharystia z konferencją


Zapraszamy !!!

Ks. Łukasz Skoracki – Moderator Rejonowy DK

Regina i Mariusz Modrzyńscy – Para Rejonowa DK

f t g m