Copyright 2021 - Informacja

Nowe informacje...

Szczęść Boże!

W uzgodnieniu z parami rejonowymi, ks. Michałem Pacyną – moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła i ks. Danielem Zarębskim – moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie informujemy,  że zaplanowany na 21 czerwca diecezjalny dzień wspólnoty w Kamieniu zostaje zamieniony na spotkanie modlitewne  w rejonach.

Powodem jest fakt, iż ostatnie dwa rejonowe dni wspólnoty nie odbyły się; a celem jest pielęgnowanie, pogłębienie i umocnienie  więzi lokalnych wspólnot poprzez wspólną modlitwę.

Pary rejonowe wkrótce przekażą informacje, co do miejsca i programu spotkań w poszczególnych  rejonach.

Przy okazji zachęcamy (jeśli jeszcze tego nie uczyniliście) do zapoznania się z listem kręgu centralnego. Jest w nim mowa o aktualnej sytuacji naszej wspólnoty i o wyzwaniach, jakie stoją przed nami w kontekście spotkań kręgu, wakacji, rekolekcji.

Ze względu na odwołanie wszystkich rekolekcji letnich Domowego Kościoła, para krajowa i krąg centralny proponują, aby przeżyć rekolekcje domowe, których forma opisana jest w wyżej wymienionym liście. Zachęcają także, aby według rozeznania i możliwości, przeżyć dodatkowe spotkanie kręgu (np. online) w lipcu i/lub w sierpniu i podzielić się refleksjami z listu, do którego link znajduje się poniżej.

http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/6855/

Zapraszamy też do zapoznania się ze świadectwami duchowej pielgrzymki do kaliskiego Sanktuarium Św. Józefa.

http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/swiadectwa-duchowej-pielgrzymki-dk/

Serdecznie zachęcamy do odsłuchania audycji, przygotowanej przez księdza Michała Pacynę dla Radia Rodzina w ramach cyklu „Parami do nieba”, której tematem przewodnim jest doświadczenie wiary i formacji w dobie koronawirusa.

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/publications/files/listen/5900/

Pozdrawiamy serdecznie wszystkie małżeństwa, rodziny, wspólnoty dorosłych i kapłanów moderatorów.

Niech Pan Bóg Wam obficie błogosławi każdego dnia.

Zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach.

Jagoda i Zbyszek Gajewy

Para diecezjalna DK

f t g m